Dijital Tasarım Stüdyosu
Şubede Bekleme Deneyimi

Bu projede, "Şubede bekleme deneyimini nasıl iyileştirebiliriz?" sorusuna cevap bulmak için araştırmalar gerçekleştirip araştırma çıktılarımıza göre konsept bir çıktı oluşturduk. Araştırmamıza netnografi çalışması yaparak başladık. ŞikayetimVar, DonanımHaber, EkşiSözlük gibi siteler üzerinden İş Bankası şubelerindeki bekleme deneyimleriyle ilgili olarak deneyim paylaşımlarını topladık.

Burada çıkardığımız ana başlıklar üzerinden İş Bankası şubelerine giderek gözlemlerde bulunduk ve bazı şubelere müşteri olarak giderek etnografi çalışmaları gerçekleştirdik. Benzer şekilde farklı banka şubelerine de giderek benchmark çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Araştırmalarımızın sonucunda müşterilerin acı noktaları, mekan koşulları ve bankanın standartlarını göz önünde bulundurarak Cepgişe konsept tasarımımızı oluşturduk.

Proje Sunumu
AZİZ GÜRKAN TAN
AZİZ GÜRKAN TAN
Dijital Tasarım Stüdyosu
Tasarımın dijital tarafına yöneldiğimiz bu derste; web geliştirme teknolojilerinin yanı sıra prototipleme araçları ve teknolojilerinden de faydalanırken mobil uygulama ve web tasarımı geliştirme çalışmaları yapıyor, sonrasında proje özetleme süreci ile tanışıyoruz.