Dijital Tasarım Stüdyosu
Fiat Test Sürüşleri

Satın Alma Süreçlerinde Test Sürüşleri Deneyimi (Araştırma ve Prototip)

Fiat markasının satın alma süreçlerinde test sürüşleri deneyiminin etkisini bu proje kapsamında araştırmaya ve geliştirmeye çalıştık. İlk etapta aklımızdakileri bir yere dökmek ve serbest bir şekilde düşündüklerimizi belirlemek için mind map çalışması yaptık. Daha sonra sektördeki son trendleri ve inovatif uygulama örneklerini inceleyerek bir trend analizi yaptık.Topladığımız bu araştırma çıktıları ile birlikte, müşteri görüşmeleri gerçekleştirerek, bir interview gerçekleştirdik. Bu görüşme sonrası test sürüşlerinin araç satın alma kararlarında etki edeceği noktaları yani hipotezleri ve proje ile ilgili beklentileri, bakış açılarını ve mevcut müşteri sadakati ve servis deneyimi ile ilgili konular hakkında müşterimizden bilgileri edinmiş olduk.

İnsanların test sürüşleri hakkında ne düşündüklerini gözlemlemek için kısıtlı bir süre olduğunda dijital etnografi yöntemiyle araştırmalarımıza başladık. Araç platformlarından derlenmiş toplam 200’ün üzerinde yorum analiz edilip, affinity diagramming yöntemiyle mantıklı ve yapısal bir hale getirdik. Daha sonra ise araştırmayı sahaya inip daha da derinleştirerek, 3 farklı araç markasının (Mini Cooper, Toyota, Fiat) test sürüşlerine katıldık ve servis safari uygulamasını gerçekleştirdik. Tüm bu araştırma süreci sonrası elde ettiğimiz araştırma çıktılarıyla birlikte yeni önerimizin yer aldığı prototipi hazırladık.

Proje Sunumu
HALİT ÖZTÜRK
HALİT ÖZTÜRK
ÖZGE ÖZDİLLER
ÖZGE ÖZDİLLER
Dijital Tasarım Stüdyosu
Tasarımın dijital tarafına yöneldiğimiz bu derste; web geliştirme teknolojilerinin yanı sıra prototipleme araçları ve teknolojilerinden de faydalanırken mobil uygulama ve web tasarımı geliştirme çalışmaları yapıyor, sonrasında proje özetleme süreci ile tanışıyoruz.