Arayüz Tasarımı
Lösev Redesign Tasarım Projesi

Lösev bağış sitesini tekrar tasarlamak için seçme sebebim akışın karışık olduğunu düşünmemdi. Websitesine girdiğim andan itibaren bilgi için veya bağış için aksiyon alabilmek oldukça zordu. Çok fazla bağış türü vardı ve kullanıcı tarafından uygun bağışa karar vermek sıkıntılıydı.Bağış seçtikten sonra gelen form alanı da pratik değildi.Cogulator programı ile mevcut sitede kullanıcının bağış aşamasında alabileceği her aksiyon ve hareketin hesaplamasını yaptım.Bu sayede kendi yaptığım tasarımla mevcut tasarım arasındaki aksiyon hızını karşılaştırma şansı buldum.

Özellikle form alanlarında ve bağış türü seçiminde sunduğum kolaylıklarla kullanıcı tarafında daha pürüzsüz bir bağış süreci yarattığımı düşünüyorum. Websitesinin akışını wireframe çıktısı ile kurguladıktan sonra uygulamasını da tasarlayarak Marvel'da prototipleştirdim. Proje kapsamında mobil ve desktop akışının deneyimini iyileştirmek asıl amacımdı.

Proje Sunumu
İPEK KARAOĞLU
Arayüz Tasarımı
Arayüz Tasarımı dersimize UI tasarım ilkelerini ve kullanıcı-dijital ürün etkileşimini kavrayarak giriş yapıyor devamında bilgi görselleştirme teori ve tekniklerini uygulayarak kullanıcı odaklı arayüz tasarımları geliştiriyoruz.